základní
informace

přihlášky
a žádosti

rozvrh

omluvenka

stránky
učitelů

Kontakty

e-mail: info@2zszdar.cz

 

telefon

škola - sekretářka

566 590 641

Další telefonní kontakty

 

školní kuchyně, 3 ZŠ:

566 591 427

736 472 471

jídelna, 2. ZŠ:

775 886 119

 

sportovní hala:

771 131 713

 

 

Odkazy:

Město Žďár nad Sázavou
MŠMT

 

Florbal - okresní kolo (kat. IV. - chlapci)

 

9.12. 2021,  Sportovní hala v Jihlavě

 

Účastníci:

  • ZŠ Komenského Žďár nad Sázavou

  • ZŠ Seifertova Jihlava

  • ZŠ Na Pražské Pelhřimov

 

Naši školu reprezentovali:

9.A – Březina Matěj, Chromý Dominik,

9.B – Blažíček Libor, Hrubý Martin, Polívka David

8.A – Studený Richard,

8.B – Chmelíček Matěj, Dočekal Daniel,
         Marek Matěj, Šemrinec Jan,

8,C – Havránek Lukáš

 

ZŠ Žďár – ZŠ Jihlava 2 : 4 (1 : 2)

Branky: Chromý – 2x

Vyloučení: Hrubý

Úvod utkání nám vyšel náramně. Hned první střela na branku znamenala naše vedení. Bohužel to bylo z naší strany na delší dobu vše. Hra byla sice vyrovnaná, ale do šancí jsme se dostávali velmi obtížně. Soupeř ještě do poločasu stačil zápas překlopit na svoji stranu. Naši hráči bojovali, ale těžko se vyrovnávali s agresivní a tvrdou hrou soupeře, často za hranicí pravidel. Bohužel velmi špatné a nepřesné rozhodčí tuto hru tolerovali. To byla voda na mlýn hokejistům v domácích dresech.

Do druhé půle jsme nastupovali s odhodláním nepříznivý stav změnit. Nedokázali jsme se však prosadit a znovu dvakrát inkasovali. Závěr utkání se nesl v duchu velkého množství tvrdých osobních soubojů a ne moc pohledné hry. Závěrečný hvizd rozhodčích možná zabránil možnému zranění některých hráčů na obou stranách.

 

ZŠ Žďár – ZŠ Pelhřimov 7 : 3 (4 : 1)

Branky: Polívka – 4x, Šemrinec, Hrubý, Chromý

Začátek druhého zápasu byl jako přes kopírák. Opět jsme šli brzy do vedení, ale z protiútoku soupeř vyrovnal. Tentokrát, ale naše bojovnost přinesla své ovoce. Ještě do poločasu jsme vedení navýšili na tříbrankový rozdíl. Hra se však přelévala z jedné strany na druhou a o dramatické situace nebyla nouze. Naši hráči možná až moc chtěli odčinit úvodní porážku a často zapomínali na zadní vrátka. V těchto fázích zápasu nás podržel výbornými zákroky brankář.

Začátkem druhé půle soupeř snížil na rozdíl jediné branky a chvíli to vypadalo, že se výsledek ještě budeme strachovat. Konečně jsme však začali předvádět hru, která nás zdobila při předchozích turnajích. Soupeře jsme již do vážnějších šancí nepustili a utkání rozhodli pěknými góly po vypracovaných akcích. Třikrát soupeře navíc zachránila branková konstrukce.

Již před turnajem bylo rozhodnuto, že krajským kolem letos florbalové turnaje končí. Zopakovali jsme tak stejné druhé místo jako před dvěma lety v nižší kategorii.

 

Našim hráčům gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

 

Mgr. Jiří Staněk

->na úvodní stránku   ->na začátek stránky