Kontaktye-mail: info@2zszdar.cz
telefon škola - sekretářka 566 590 641
sportovní hala: 771 131 713
školní kuchyně, 3 ZŠ: 566 591 427 736 472 471 jídelna, 2. ZŠ: 775 886 119
Odkazy
Projekty
|
|||||||||||||
Nástěnka
Školní rok 2025/26Klub rodičů, dětí a učitelů - KRDUI v příštím školním roce chystáme sérii setkání s předškoláčky a jejich rodiči, První schůzka proběhne v pondělí 14. září od 15:00.
Podrobnosti o KRDU a fotky z letošního školního roku
|
|||||||||||||
| 1. stupeň | 2. stupeň | |
| 1. Adam Technik (4.A) 25,8 kg | 1. Nikola Škařupová (8.B) 8,0 kg | |
| 2. Viktor Škapa (3.C) 18,3 kg | 2. Anežka Drápelová (7.B) 6,1 kg | |
| 3. Natálie Techniková (1.A) 16,6 kg | 3. Ondřej Košťál (8.B) 6,0 kg |
V květnu pracovali sedmáci v dílnách na svém příspěvku do soutěže 111 minut. Měli k dispozici dřevěný špalík podle vlastního výběru a kus drátu. Mohli použít libovolnou techniku a povolit uzdu fantazii.
Jejich
práce bodovala učitelská porota, v úterý 23. 6. byly vyhlášeny
výsledky a odměněni tři nejlepší.
1. O. Rosický - Čtyřnohý pavouk,
2. D. Daniel - Kladivo zatloukající hřebík
3. M. Štefáček - Svíčka Mozkovna
Robotika
4.ABČtvrťáci v informatice pracovali s roboty Ozobot a BlueBot.
Zkoušeli je programovat pomocí barevných čar a kódů (Ozobot) a sestavit program z jednotlivých kroků (BlueBot).
Několik fotek z práce s BlueBoty - Beruškami
Vyřešit
šifry, dostat se z podzemí a ještě najít husitský kalich nebo oko Jana
Žižky? To všechno a k tomu kupu kilometrů krásnou přírodou kolem
Lužnice zvládli žáci 7.C na svém výletě po Táborsku a
Bechyňsku. I když nohy už bolely, sebrali zbytky sil a vylezli ke
zřícenině hradu Dobronice, vykoupali se v Jordánu a užili si
hry v kempu. Velká pochvala za závěrečný skorosprint k vlaku! Šlapalo
nám to skvěle!
SPOLU
- Horácké divadlo, JihlavaVe čtvrtek 18. 6. navštívili šesťáci Horácké divadlo v Jihlavě, kde zhlédli moderní inscenaci Sam aneb Výchova k rodinnému životu, jejíž autorkou je polská dramatička Maria Wojtyszko.
Představení jsme si všichni užili a v autobuse si děti zazpívaly.
Výlet
9.B - LipniceVe středu 17. 6. vzali deváťáci útokem zříceninu hradu Lipnice, která se tyčí kousek od Světlé nad Sázavou. A došli tam ze Světlé pěšky.
Exkurze
2.A - Hulice
Druháci se ve středu 17. 6. vypravili na exkurzi za včelkami.
Bylo to super, zajímavé informace o životě včel, výrobky z medu,
shopping a na závěr nanuk.
Na naší škole klademe důraz na čtenářskou gramotnost a proto na Dvojce probíhal už druhý ročník Čtenářské výzvy. Úspěšní řešitelé byli ve středu 17. 6. odměněni poukázkou do knihkupectví.
Výlet
6.B - Řásná, hrad Roštejn, Telč
Šesťáci jeli 15. a 16. 6. na výlet do okolí Telče. Spali v
kempu u Velkopařezitého rybníka v Řásné, užili si hry v
přírodě.
Druhý den se podívali na hrad Roštejn a do Telče.
Výlet
8.B - Kuřim, ZOO BrnoVe čtvrtek a pátek 11. a 12. 6. si 8.B užila dvoudenní výlet plný dobrodružné turistiky po skalách Babího lomu u Lelekovic a návštěvu ZOO v Brně
Lego
Vyprávíme příběhy - komiks, Informatika 5.ABNejdříve si páťáci z Lega postavili kulisy s panáčky a připravili příběh, pak ho zahráli ostatním.
V informatice si každý vybral vhodné fotky a ty doplnil komiksovými bublinami a stručným povídáním.
Podívejte se, jak se jim dařilo
Ve
čtvrtek 4. 6. jsme byli na interaktivní akci Dobrodružství s
technikou.
Poznali jsme, že věda a moderní technologie nejsou jen nudná teorie v
učebnicích, ale fascinující svět plný zajímavostí.
Moc nás bavilo plnit různé úkoly, za které jsme získali pěkné ceny.
Akce se nám moc líbila. tř. uč. Petra Novotná a žáci 3. C
Třeťáci se zúčastnili výtvarné soutěže Program prevence dětských úrazů 2025/2026.
Z celé republiky se v této kategorii zúčastnilo 622 dětí a naše A.Vokurková z 3. C obsadila 11. místo. Gratulujeme!!!
V
úterý 2. 6. proběhl již 23. ročník Olympijského dne pro
žáky 1. stupně. Počasí bylo objednáno dokonale a sportovci podali
vynikající výkony.
Děkujeme rodičům za sponzorské dary, deváťákům za pomoc, pánům školníkům a také našim učitelům 1. stupně za
přípravu a hladký průběh.
V soutěži tříd (bodování medailí) zvítězila letos 2. A,
děti si vybojovaly si dort.
Druhé místo patří 3.B a třetí byla 1.B.
Podívejte se na fotky z akce a stupně vítězů
Výsledky - stupně vítězů v jednotlivých kategoriích (pdf)
Poděkování a přehled sponzorů (pdf)
Žďárské
vrchy - výlet 6.AV úterý 2. 6. se třída 6. A vydala na toulky Vysočinou z Nového Města na Moravě.
Vylezla na Paseckou skálu, odpočívala na Medlově a cestu zakončila u studánek na Třech Studních.
Bezpečný
pesK MDD (pondělí 1. 6.) děti z 1. stupně dostaly dárek v podobě dvou úžasných psů a jejich paničky Katky, která děti seznámila se psí fyziologií a s tím, jak se bezpečně chovat v přítomnosti cizích psů.
V
pondělí 1. 6. jsme Den dětí slavili prací, ale bylo to
zábavné.
Nejprve jsme byli na zajímavém pořadu Bezpečný pes, kde jsme se
dozvěděli spoustu zajímavých informací o pejscích, o jejich chování a
vnímání.
Potom pro nás paní učitelka připravila projektové vyučování. Sice
jsme se učili, ale pracovali jsme ve skupinách, plnili zábavné úkoly a
vyučování jsme si užili.
Několik fotografií tř.uč. Petra Novotná a žáci 3. C
S
Vysočinou bezpečně na internetuLetošní téma: Jak dostat malé děti bezpečně do kybersvěta.
Do soutěže letos přispěla děvčata ze 7.B - dvojice K. Ondráčková a A.Vostřejšová deskovou hrou NetQuest a N.Kobylková ručně kresleným komiksem O KyberKoblížkovi.
N. Kobylková byla pozvaná na slavnostní vyhlášení výsledků do Jihlavy (29.5.).
Tam se dozvěděla, že ve své kategorii obsadila krásné 2. místo. Gratulujeme
Ukázka obou prací. Odkaz na tiskovou zprávu s výsledky.
Pasování
prvňáčků na čtenářeVe středu 28. 5. naši prvňáčci v knihovně M.J.Sychry potvrdili, že si zaslouží být slavnostně pasováni na čtenáře. Přečetli a uhádli hádanky i jméno skřítka, žijícího mezi knížkami. Děkujeme knihovnicím za pěkný zážitek.
Třída 7.B podnikla v pondělí a úterý 25. a 26. 5. výlet -
vydala se na kolech do kempu Sykovec u Třech Studní. Cesta byla
chvílemi náročná, ale přálo nám sluníčko. Ze Žďáru jsme se vydali přes
Lhotku k Novému Městu do Vysočina arény. Zde jsme si vyzkoušeli
jízdu na single tracku a pak jsme pokračovali do našeho kempu.
Druhý den si děti vyzkoušely “biatlon”. Tento závod zvládaly
bravurně a se zaujetím. Vítězové byli následně odměněni malou sladkostí.
A po obědě jsme se vydali zpět do Žďáru.
Gotika na Tvrzi - 4.AV dubnu se děti ze 4.A vypravily do Regionálního muzea na Tvrzi na výstavu Tajemství evropské gotiky. Čtvrťáci si mohli si prohlédnout a vyzkoušet spoustu zajímavých věcí. Navíc se zúčastnili natáčení TV Prima.
Reportáž proběhla v 21. epizodě Prima Česko. (24. 5.)
V
pondělí 25. 5. proběhla tradiční Chlubiáda. Pěvecký
sbor Sluníčka zazpíval 2 pohádkové písničky a pak příběh Červená
Karkulka. V rolích Karkulky, Vlka, Babičky a Holuba se vystřídali
všichni malí zpěváci.
Dívky z 8.B, které program uváděly (L.Kršková a E.Dokulilová)
předvedly moc pěknou ukázku moderní gymnastiky, následovala
recitace žáků 1. stupně.
Pěvecký sbor Blue Jeans přidal čtyři náročné písně. Vystoupení
doprovázeli kluci z 8. a 9. třídy (kytara, baskytara, rytmika a
saxofon).
Na závěr jsme se rozloučili se zpěváky a hudebníky, kteří odchází na
střední školy.
Družinový
výletV sobotu 23. 5. naše paní družinářky uspořádaly pro děti výšlap v okolí Hamrů.
Unavení byli “sakumprásk” všichni, nohy řádně bolely, ale užili si skvělý výlet a navíc si pochutnali buřtíkách.
Na
konci května se třída 7.A vypravila na školní výlet do
Moravského krasu.
První den jsme vyrazili k lomu Velká Dohoda. Zde jsme s jistou
dávkou adrenalinu nakonec úspěšně zdolali všechny překážky.
Druhý den jsme obdivovali krásy Punkevních jeskyní a užili si
plavbu po podzemní říčce Punkvě, jízdu vláčkem i lanovkou. Počasí
nám přálo, výlet jsme si užili.
Exkurze
do Prahy - 4.ABVe středu 20. 5. měli žáci 4.ročníkui možnost navštívit v rámci exkurze Prahu, kde si zopakovali znalosti z historie naší země získané v hodinách vlastivědy.
Ukázali, že vědomosti získané v průběhu roku mají zmapované, a v kontrolních otázkách uspěli. Pochvala od průvodců byla pomyslnou třešničkou na dortu.
Atletický
čtyřboj - okresní kolo
V úterý 19. 5. se konalo okresní kolo v atletickém čtyřboji
ve Velkém Meziříčí starších žáků a žákyň. Družstvo chlapců
se umístilo na 2. místě a družstvo žákyň na 8. místě.
Velký úspěch měl Š.Černý, který se ze všech chlapců umístil na
celkovém 2. místě.
Ve
středu 20. 5. soutěžili ve Žďáře n. S. mladší žáci a žákyně.
Dívky obsadily 7. místo, nejlépe si vedla A.Kakačová
(7.B).
Chlapci vybojovali 3. místo, nejlepší I.Hernanez
(7.A) skončil na 4. místě.
Fotky z Atletického čtyřboje - družstva a stupně vítězů
V pondělí 18. 5. se v Havlíčkově Brodě konalo krajské kolo
Turnaje škol v orientačním běhu.
Reprezentovalo
nás 11 žáků 2. stupně a obsadili ze 12 družstev celkové 4.
místo.
Nejlepší umístění jednotlivců v kategoriích:
kat. D7: L.Soukalová - 10. místo
kat. D9: H.Šemrincová - 7. místo
kat. H9: O.Košťál - 10. místo
Dopravní
hřiště - 4.ABŽáci 4. ročníku si zopakovali na dopravním hřišti pravidla silničního provozu, dopravní značení, vyzkoušeli si jízdu na kole v různých dopravních situacích a na závěr se formou testu pokusili získat cyklistický průkaz.
Matematická
olympiáda - finále ČRV celostátním kole Matematické olympiády byl V.Závorka (9.B) opět úspěšným řešitelem. Děkujeme za vzornou reprezentaci a Vojtovi přejeme i v dalším studiu hodně podobných úspěchů.
na FB: Dvojka ZŠ Źďár nebo zkuste Facebook.com a po přihlášení vyhledat Dvojka ZŠ Žďár.
na IG: dvojka_zs_zdar
Správce obsahu: 1. stupeň p.uč. Skalníková, 2. stupeň p.uč. Svobodová