9.B – Osmík Jiří, Pelikán Matěj, Svoboda Šimon

Zápasy našeho mužstva:

ZŠ Komenského 2 – ZŠ Oslavická 5 : 3 (1 : 1)

Branky: Lacina 2x, Hrubý, Osmík, Svoboda

Zahajovací utkání turnaje bylo v první půli plné nepřesností na obou stranách. Hráči v přemíře snahy chybovali a hrálo setému bez šancí. Klid na naše hokejky přinesla až vstřelená branka. Bohužel brzy přišlo vyrovnání po nevinné střele ze střední vzdálenosti. Naši hráči však postupně přebírali iniciativu na svoji stranu a opět jsme šli do vedení. Soupeř však vždy rychle odpověděl. Branky, které jsme dostávali, byly velmi laciné. Rozhodl, až gól na 4:3 na což soupeř již odpověď nenašel a při závěrečné powerplay jsme vítězství pojistili do prázdné branky.

ZŠ Komenského 2 – Gymnázium BY 1 : 2 (1 : 1)

Branka: Pelikán

Druhé utkání jsme již začali velkým náporem. Hrálo se téměř výhradně na polovině soupeře a zaslouženě jsme šli do vedení. Vyrovnání bylo z kategorie kuriosních. Při rozehrávání běžné standardky jsme si míček sami srazili do vlastní branky. Na to, abychom utkání rozhodli, jsme měli však ještě spoustu času a také šancí. V době našeho největšího tlaku jsme bohužel vyrobili neskutečnou minelu v rozehrávce a utkání se nám již nepodařilo vyrovnat, ani ve hře se šesti hráči v poli. Přes prohru jsme do semifinále postoupili.

Semifinále:

ZŠ Komenského 2 – ZŠ Švermova 2 : 1 (1 : 1)

Branky: Hrubý, Svoboda

Semifinálový zápas byl reprízou finálového z okrskového kola. Rozhodně jsme nenastupovali v roli favorita, ale i soupeř nastoupil s respektem. Hra byly vyrovnaná a šance se střídaly na obou stranách. Žádná však nebylo tutovka. Po pěkné kombinační akci jsme šli dokonce do vedení. Soupeř přidal a snažil se využít menšího počtů hráčů v našem mužstvu. Po zásluze také vyrovnal. Po několika minutách druhé půle jsme šli opět do vedení. Soupeř musel hru více otevřít a otevřel se nám větší prostor pro rychlé brejky. Několik slibných šancí zůstalo nevyužito. Závěr byl opravdu infarktový. Naši hráči však příkladně bojovali, blokovali střely a několika výbornými zákroky se blýskl i náš brankář.

Odolali jsme i závěrečné hře bez brankáře a překvapivě, ale zaslouženě postoupili do boje o postup na krajské kolo.

Finále:

ZŠ Komenského 2 – Gymnázium BY 6 : 0 (3 : 0)

Branky: Lacina 4x, Koloušek 2x

Finálové utkání bylo odvetou za nevydařený souboj ve skupině. Po opatrném začátku jsme soupeře zatlačili do hluboké defenzivy a tentokráte jsme byli úspěšní i střelecky. Naši hráči si nepřipouštěli únavu z náročného turnaje a kolektivní hrou zápas zcela ovládli.

Postup do krajského kola je možná překvapivý, ale rozhodně zasloužený. Držte nám palce příští týden, kdy se v Havlíčkově Brodě pokusíme o podobné překvapení.