Závěrečná práce
9.B 2009/10

Skupina A

skupina A1

skupina A2

skupina A3

skupina A4

skupina A5

Skupina B

skupina B1

skupina B2

skupina B3

skupina B4

skupina B5

 

 

 

Skupina A3

ve skupině pracovali: Kateřina Hylasová, David Poul, Vojta Křiva

 

Sněžná rolba

Popis modelu

Naše sněžná rolba je velice propracovaný stroj. Ovládání rolby bylo přes dálkové ovládání. Rolba jezdí dopředu (zpátečku nám nedovoloval malý počet portů na kostce), samozřejmě zatáčí. Přední radlice se zvedá manuálně pomocí ozubených koleček a šroubu. Zadní fréza, která měla i dva stopovače, je taktéž manuálně zvedací pomocí ozubených koleček a šroubu. Detailně propracovaná kabina skýtá dvě polohovatelná sedadla, ovládací a řídící páky a volant. Pohon zajišťují dva motory, které jsou napojeny na dva pásy na každé straně. K rolbě jsme postavili také vlek, který se po zvednutí frézy připojil pod ni.

Program

 

Když rolbu zapneme, rozsvítí se světla (6 žárovek připojených na konektor "B")

Rolbu ovládáme třemi tlačítky napojenými na hlavní kostku.

Po stisku levého tlačítka (konektory 1) jede levý pás ( motor "A") na 80%  výkonu, pravý (motor "C") jede do protisměru na 100% výkonu - rolba zatáčí doleva.

Po stisku středního tlačítka (konektory 2) oba pásy (motor "A" , "C") jedou na 100% výkonu do předu - rolba jede do předu.

Po stisku pravého tlačítka (konektory 3) levý ( motor "A") pás jede na 100% výkonu, pravý (motor "C") pás jede do protisměru na 80% výkonu - rolba zatáčí doprava.

 

Fotodokumentace

Rolba ze shora

Sněžná rolba

Náš programátor