Závěrečná práce        

skupina A1

skupina A2

skupina A3

skupina A4

skupina A5

 

skupina B1

skupina B2

skupina B3

skupina B4

skupina B5

 

 

 

 

9.B, 2007/08

Závěrečné práce vznikly přibližně po třech měsících prozkoumávání stavebnice
LEGO MindStorms for Schools a programu Robolab.

Kromě konstrukce modelu měli deváťáci opět provést fotodokumentaci a zpracovat
vše na vlastních webových stránkách.
Použili k tomu  Zoner Photo Studio9 a MS FrontPage.

Grafiku webových stránek letos navrhoval Vojta Zikmund.

 

Zadání práce

Volné - dopředu promyslete, co má model dělat.

V programu použijete alespoň dvě větvení - např. podmínku určenou stavem senzoru a paralelní větvení (tj. model bude reagovat na stav senzoru - buď bude dělat něco nebo něco jiného a zároveň poběží ještě jiná činnost)

Můžete si také vybrat z připravených úkolů:

Auto, které nevyjede z omezeného prostoru

Naprogramujte auto tak, aby zajelo do garáže po vyznačené cestě. Na konci cesty musí automaticky zastavit (vhodný senzor).

Závora

Sestavte závoru, která se automaticky otevře na signál z fotobuňky a po určité době se opět zavře. Když je závora otevřená, vyšle nějaký signál, než se začne vracet dolů, ozve se výstražný signál.

Automatické osvětlení

Sestavte lampu, která se automaticky rozsvěcuje podle toho, jaké je kolem světlo, tj. v šeru svítí naplno, na přímém světle zhasne.

Klimatizace

Sestavte model jednoduché klimatizace místnosti. Klimatizace se zapne, když v místnosti rozsvítíme. Při nízké teplotě se zapne topení (červená žárovka), při teplotách nad 26°C se zapne větrák. Po celou dobu svítí v místnosti osvětlení (bílá žárovka). Když žárovku vypneme, klimatizace se vypne také.

Pouťová atrakce

Sestavte např. kolotoč, který se rozjede po sepnutí spínače a točí se půl minuty. Roztáčí se postupně a také postupně brzdí. Když se kolotoč točí, hraje hudba a blikají žárovky. Než se rozjede a když se zastaví, vydá výstražný signál. Když kolotoč stojí, žárovky svítí slabě.